Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/init.php on line 11

Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50562 Library:100020 in /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/init.php on line 11

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/init.php:11) in /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/index.php on line 38
Zrušení stravenek mne nezabrání chodit na oběd - Bredyho blog - Ondřej Novák
Bredyho blog - Ondřej Novák

Zrušení stravenek mne nezabrání chodit na oběd

Vláda chystá zrušení stravenek. Restaurace se bojí, že lidé přestanou chodit na oběd.


Součástí této glosy není polemika, zda je dobře, že vláda chce zrušit stravenky. Jen mě udivuje, jak se tohoto tématu chytají kdejací mediálně aktivní lidé a straší a straší. Mezi jejich argumenty zaslechneme názor, že lidé přestanou chodit do restaurací a budou si do práce nosit kastrůlky s jídlem.

Proboha nepodléhejte tomuto strašení. O co se ti lidé opírají, mají nějaké studie, že tak opravdu nastane? V současné době mě stravenky nenutí chodit do restaurací, mohu si jídlo přece nakoupit v obchodě (například v Albertu), doma si ho uvařit a donést v kastrůlku stejně jako bych totéž udělal bez stravenek. Naopak může nastat opačná situace, kdy zrušení stravenek mne nezabrání chodit na oběd do místní vývařovny, ve které mne bohaté menu přijde na 59Kč.

Stravenky považuji za stejné platidlo jako peníze s tím, že platí jen někde, kromě restaurací, McDonaldu, KFC ještě v obchodech Albert, atd. Také se mi často stává, že ke konci měsíce stravenky dojdou dříve a nevšiml jsem si, že bych začal hladovět.

Ať už to dopadne jakkoliv, zrušení stravenek není podle mého názoru tak velký problém. Naopak, nikdo dosud nepřipoměl pozitiva. Stravenky jsou drahé, jak zaměstnavatelé, tak provozovatelé restaurací platí stravenkovým firmám nemalé provize. Po zrušení stravenek tyto náklady zmizí a jídla v restauracích by mohla býti levnější.

Howg.

vytvořeno: 15.6.2007 10:05:33, změněno: 15.6.2007 10:05:33
Jsou informace v článku pro Vás užitečné?
  • (1)
  • (0)
  • (0)
  • (0)
  • (3)
Nick nebo OpenID
Vzkaz
 
25.7.2016 18:29:03

r1AErDTO

No, not every investment is a zero-sum game. Foreign exchange is one of the few that is. But most investments that go south represent an absolute loss of value to eva-oyner-end particularly to investors.
27.2.2008 11:48:03

Ondra

Příspěvek od zaměstnavatele není problém stravenek, ale problém zaměstnavatele. To že by po zrušení stravenek Vám zaměstnavatel adekvátně nepřidal si musíte vyřídit s ním. Já pracuji u firmy, která veřejně prohlásila, že v případě zrušení výhody stravenek by samotné stravenky dále podporovala jako benefit pro zaměstnance. Chápu, že v České Republice se moc zaměstnanecké benefity nevedou (stravenky nelze chápat jako benefit, ale spíš jako způsob, jak malou část peněz nemuset danit), ale bohužel tohle není problém stravenek.

Nicméně děkuji za příspěvek, každý názor se cení.
27.2.2008 10:20:25

Gwoh

To snad nemyslíte vážně. Vy snad nevidíte jednu z hlavních výhod stravenky - příspěvek na stravenku od zaměstnavatele !! Pokud zruší stravenky, zajisté Vám žádný zaměstnavatel příspěvek na stravování (nyní na stravenky) nepřevede do výplaty!! Čili nejenže na zrušení stravenek doplatí restaurace, ale hlavně také nemalý počet zaměstnanců!!!!

Podobné články

Distributor - vaše objekty budou o svém okolí vědět vše

Největším problémem většiny UI /ale i ne-IU/ aplikací, které potkávám, je špatná nebo vůbec nevyřešená komunikace mezi důležitými objekty. Přitom stačí málo, obstarat si distributora.

Dementy - Jsme pro jsme proti

ČSSD opět vylepilo pěkné plakáty na kterých odmítá některé body z programu ODS. Uveďme nyní tyto body na pravou míru. Ukáže se totiž velice jasně, jak ČSSD lže.

GarbageCollector v C++, prototyp

Neustále slýchám, jak v C++ chybí Garbage Collector. Ač si o tomto nástroji myslím své, a v zásadě jsem proti zavedení GC v C++, přijal jsem tyto nářky jako výzvu.

Garbage collector - automatický úklid objektů v C++

Článek navazuje na GarbageCollector v C++, prototyp, kde jsme si představili prototyp třídy provádějící automatický úklid objektů známy jako "garbage collector". Dnes si ukážeme další verzi, nazvěme ji "alfa"

Druhé Slunce

Povídka vznikla o vánocích 1998. Přímo na štedrý den, těsně před štědrovečerní večeří jsem dopsal poslední odstavec. Během prázdnin jsem povídku přepsal do počítače. Povídka se účastnila soutěže Ikaros 99 - bez postupu.
Reklama: