Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/init.php on line 11

Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50562 Library:100020 in /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/init.php on line 11

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/init.php:11) in /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/index.php on line 38
Jedinečný způsob jak se zbavit vraků zaparkovaných v ulici - Bredyho blog - Ondřej Novák
Bredyho blog - Ondřej Novák

Jedinečný způsob jak se zbavit vraků zaparkovaných v ulici

Ikona značky zákazu zastavení

Podzimní očista silnic neodvezla jen papírky u chodníků


Značka zákaz zastaveníBydlím na Smíchově už nějaký ten pátek a po celou dobu musím parkovat v ulici před našimi okny. Počet volných parkovacích míst od té doby znatelně poklesl. Potencionálně volné místo zabírají vraky, případně auta, která si zde řidiči odložili na delší čas (což jsou také prakticky vraky).

Policie ani úřad s vraky nic zdánlivě udělat nemůže. Auta jsou zaparkovaná správně a pokud dojde na podezření, majitel se ke svému autu přihlásí. Vylepování papírku na okna oznamující, že auto bude za 2 měsíce odtaženo se prakticky mine účinkem, nehledě na to, že tohle platí jen pro auta, jimž propadla technická. Ty ostatní mohou na místě odpočívat až dva roky. A to nemluvím o škodovce naší sousedky, která je nepojízdná už tři roky a stojí na místě vyhrazeného parkoviště s její poznávací značkou.

Boj s vraky v ulici se zdá být beznadějný. Najednou se však objevilo řešení skoro omylem. Pravidelně výjimečné čištění ulic. Výjimečné proto, že za celou dobu bydlení (tři roky) je to poprvé, co jsem musel s autem parkovat jinde. Stačilo čtrnáct dní před termínem umístit do ulice značku zákazu zastavení s vyznačeným datem.

Majitelé, kteří skutečně auto používají ten den zaparkovali jinde, nebo odjeli na chatu. Ti méně šťastní si museli dojet pro auto na odstavné parkoviště. Policie totiž byla tento den opravdu důsledná a odtahovky se opravdu činily.

A co vraky? Ty už tu dnes nestojí. V ulici je o takových 25% parkovacích míst více a tak minimálně k večeru vždycky zaparkuji. Co se s nimi stalo, netuším. Pokud si pro ně majitelé přijeli, pravděpodobně zaparkovali v jiné ulici. Možná ale jen se problém z ulic přesunul na odstavné parkoviště. Naštěstí na něm nemusím parkovat já (a stát si formou daní platím, aby tohle vyřešil).

vytvořeno: 22.10.2007 21:05:59, změněno: 22.10.2007 21:19:00
Jsou informace v článku pro Vás užitečné?
  • (3)
  • (0)
  • (0)
  • (0)
  • (3)

Podobné články

Bémovi hlas nedám

Blíží se komunální volby...

Šablony: Být vládce kvalifikátorů

Kvalifikátory (to jsou klíčová slova const, mutable, volatile, atd) jsou důležitou součástí v C++. Často hodně pomůžou, často se jich nemůžeme zbavit. Jak je ovládnout?

Před odjezdem na víkend změnte prosím vládu

Existuje jediný způsob (legální, žádné defenestrace) jak změnit vládu naší země. JÍT VOLIT

Just In Time debugger v Linuxu verze 2.

V článku Just In Time debugger v Linuxu je popsán způsob, jak vyvolat ladící bod v aplikaci a jak k tomuto bodu připojit debugger. Přináším aktualizovanou verzi řešící některé nedostatky.

Jak dostat řetězec do parametru šablony

Současná norma C++ umožňuje jako parametr šablony použít tzv. integrální typy, tedy typy odvozené od int, dále bool, ukazatel a referenci. Ukažme si, existuje způsob, jak tam dostat i řetězec
Reklama: