Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/init.php on line 11

Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50562 Library:100020 in /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/init.php on line 11

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/init.php:11) in /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/index.php on line 38
Chcete zhubnout a nedaří se vám to? - všechno je jinak - Bredyho blog - Ondřej Novák
Bredyho blog - Ondřej Novák

Chcete zhubnout a nedaří se vám to? - všechno je jinak

Lidé (nejčastěji ženy) kteří "drží linii" a denně při nákupech počítají kalorie, to možná dělají zbytečně.


Někdy mám pocit, že příroda si z nás střílí. To co je zdravé je vlastně nezdravé a naopak. A přitom si myslím, že ten kdo si z nás střílí, jsou výrobci různých zaručeně zdravých výrobků.

Pamatujete, jak těsně po revoluci nám v reklámách vštěpovali do hlavy, že margaríny jsou zdravější než máslo? Nyní se ukazuje, že tomu tak není, naopak rostliné tuky mohou způsobit konzumentům větší pravděpodobnost obezity. Vypývá to z článku uvedeném v Lidových novinách.

Jedná se o tzv. transmastné kyseliny, které se v malém množství přirozeně vyskytují v tuku přežvýkavců. V lidském jídelníčku pak nejčastěji v pokrmech z fast-foodu. V potravinářství se transmastné kyseliny využívají při výrobě uměle ztužených tuků, kterým dodávají tu správnou konzistenci. A také ke zvýšení trvanlivosti, třeba u některých sušenek.
Transmastné kyseliny se poprvé objevily v margarínech na začátku 20. století. Rozšíření se dočkaly během válek a „boom“ si prodělaly hlavně na Západě v 80. letech, kdy dietologové pálili ze všech hlavní po tzv. nasycených tucích. Transmastné kyseliny měly být zdravější alternativou k živočišnému máslu, protože obsahují větší podíl rostlinných tuků. Díky tomu také neodpuzovaly vegetariány a „vegany“, což výrobci kvitovali s povděkem.
Ale nyní to s transmastnými kyselinami jde z kopce. Považuje se za prokázané, že zvyšují hladinu špatného cholesterolu a způsobují onemocnění srdce více zde...

Není to jediný paradox. Už vám někdo řekl, že dietu byste měli začít tím, že přestanete sladit čaj? Ukažte mu tento článek - Kdo sladí, netloustne, zjistili Dánové.

Nedávno jsem v MFDnes četl článek, že jiný výzkum nezjistil souvislost mezi fyzickou námahou a hubnutím. Nyní ho na internetu nemůžu najít.

Nicméně, začíná se konečně ukazovat, jak to s tou nemocí obezita je. Čím to je, že obezita je nemocí poslední doby a jak to, že netrápila jedlíky třeba v předminulém století, kdy prý se lidé stravovali velmi nezdravě.

Všechno je ale jinak, jak se zdá...

Kdo "prdí" ten tloustne

Nezapomeňte si na stejné stránce přečíst modrý rámeček....

Ukazuje se, že za tloustnutí mohou i bakterie ve střevech. Kdo jich má hodně, ten má efektivnější přeměnu potravy na živiny a tím lépe přibírá na váze. Teď už vám asi nepřijde, proč nejvíce "cítit" jsou tlustí lidé.

vytvořeno: 15.6.2006 12:46:22, změněno: 15.6.2006 17:01:28
Jsou informace v článku pro Vás užitečné?
  • ()
  • ()
  • ()
  • ()
  • ()

Podobné články

Pojďme na výlet

Nechce se vám sedět doma a chcete občas vyrazit s partou skvělých lidiček na výlet. Máte rádi skvělou zábavu? Chybí vám parta na tramp nebo na vodu? Tak nezapomeňte navštívit tuto stránku: http://vyletnik.jinak.cz

Fotky Tomáška 11. měsíc.

Už jsme velcí kluci :-)

Výletník v kostce - praktické použití domovské stránky Seznamu

VýletníkChcete mít přehled o chystaných výletech?

Popis projektu "Bredyho všehochuť"

Stručný popis projektu

Střípky z pásma PMR

Chcete komunikovat na dálku zadarmo? Pořiďte si vysílačku...
Reklama: