Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/init.php on line 11

Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50562 Library:100020 in /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/init.php on line 11

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/init.php:11) in /home/www/novacisko.cz/subdomains/bredy/index.php on line 38
Dementy - Jsme pro jsme proti - Bredyho blog - Ondřej Novák
Bredyho blog - Ondřej Novák

Dementy - Jsme pro jsme proti

ČSSD opět vylepilo pěkné plakáty na kterých odmítá některé body z programu ODS. Uveďme nyní tyto body na pravou míru. Ukáže se totiž velice jasně, jak ČSSD lže.


Snížíme daně nejbohatším

Je to pravda, že ODS chce snížit daně nejbohatším. Ale problém je zcela někde jinde. Daně nejbohatších (no vlastně i střední třídy) jsou neúměrně vysoké. Když si představím, že například já se pohybuju ve třetím pásmu a přitom si nepřipadám zrovna bohatý, pak jsem samozřejmě pro!.

Komunistické myšlení ČSSD že daně bohatým by se měli zvyšovat... Ideálně by bylo, kdyby každý dospělý práceschopný občan dostal průměrnou mzdu a to co by bylo navíc by byla daň a tam kde by byla mzda nižší by dostal občan jako sociální dávku... Krása ne?

Zdražení potravin, léků, vody, tepla a veřejné dopravy

ČSSD asi naráží na rovnou daň. Zavedením rovné daně se zvýší ceny zboží v pásmu 5% o 10%. Zároveň dojde ke snížení sazby 19% o 4%.

Opačným efektem této operace je zpřehlednění a zjednodušení veškeré daňové administrativy, zmizí pokroucení trhu tam kde se nakupuje za daně v jiném pásmu než prodává, čímž se trh narovná. Zmizí podvody (ve stavebních prací, kde jsou dve různé sazby, v závislosti, jakou má zrovna úředník náladu), a vyřeší se problém výjimek v EU.

Navíc 10% není moc. Pokud například jako rodina zaplatíte za potraviny měsíčne 7000kč, pak teoreticky po zavedení rovné zaplatíte 7700 měsíčně. Zato vám klesne o 4% energie, služby, telefonování, atd, což může zdražení vyrovná.

Stějně tak se sníží ceny třeba domácího vybavení, leckterého spotřebního zboží (napadá mě třeba baterky, sáčky do košů, micí prostředky, prací prášky, atd. což jsou také významné položky)

Zrušení bezplatného zdravotnictví

ČSSD lže, pokud tvrdí, že zdravotnictví je bezplatné. Což pak si nevšimla, že platíme zdravotní pojištění?

Nebo si myslíte, že ve veškerém zdravotnictví všichni dělají zadarmo?

Nikdo samozřejmě nechce nic rušit, jen dojde k přeorganizování systému. Ideální by bylo, kdyby pojištění bylo komerční. Je samozřejmé, že i potom bych si představoval, že za ošetření nebudu platit, akorát tu zodpovědnost za mé peníze ponese někdo konkrétní.

ODS je v tomto směru ještě víc sociálnější než já. Plánuje zachovat stávající system s větší možností komerčního připojištění. Do větší reformy se ale nejspíš pouštět nebude, maximálně trochu narovná to co Ráth pokřivil. (Ani se nedivím, jsou jiné důležitější reformy). Jedině snad, že více bude prosazovat komerční zdravotnictví naúkor státního.

Zavedeme školné

ODS neche zavést školné. Citace přímo pana Topolánka

Školné je zbytečný strašák. V našem systému vysokoškolského vzdělávání chybí jak veřejné prostředky, tak soukromé peníze. U nás vystuduje pouze 8% dětí ze sociálních skupin. Pouze 2,5% nezaměstnaných je u nás z řad vysokoškoláků. V 60-ti vyspělých zemích světa mezi které patříme, je dvojnásobný počet vysokoškoláků než u nás. Vzorem pro naši reformu je britský systém zavedený Tony Blairem. Kromě možnosti příspěvěk na studium zaplatit, nebo si s podporou státu naspořit. Dominantní část studentů využije státem garantovaného úvěru, který pokryje kromě příspěvku i další náklady na studium a bude splácen vystudovaným vysokoškolákem po dosažení vyšší než průměrné mzdy. Tento systém vede k sociální prostupnosti na úrovni 35% populace. Musí být doplněn i vyšší mírou veřejné podpory. Systém je daleko sociálnější než ten dnešní.

Zrušení minimální mzdy

Minimální mzda je nesmysl. Trh pracovních míst je běžný trh jako trh s jinou komoditou. Nebo si představte, že by vám někdo diktoval, že minimální cena mléka musí být 15kč.

Minimální mzda deformuje ekonomiku a trh pracovních míst. Je to samozřejmě věc každého, jak moc si cení sebe a jak je schopný, a jako mnoho peněz dokáže vydělat svému zaměstnavateli. A je opět na zamestnavateli, jak dobře dokáže ocenit svého pracovníka.

Problémy zamestnávaní minimální mzda neřeší, spíš naopak, zvyšuje nezaměstnanost.

Zavedení výpovědi bez udání důvodu

Představte si, že jste opravdu dobrý v nějakém oboru. Ale jak to bývá, obor je dost vytížen. Přesto má o vás někdo zájem. Jenže nemůže vás vzít, protože už zaměstnává nějakého Frantu na stejné pozici, kterého nesmí vyhodit, přestože vaše kvality jsou mnohem vyšší než jeho.

Výpověď bez udání důvodu se však dneska už děje. Běžná praxe je ta, že se naberou zamestnanci, kteří se postupne propouští za "nadbytečnost" až zbydou jen ti schopnější. Až uplyne zákoná doba, provede se nové kolečko.

Jiná praxe spočívá v nátlaku na zaměstnance. Je to velice nelidské, ale provádí se. Na zamestnance se provádí nátlak, který mu velice snižuje pracovní podmínky a motivace. Po nějaké době je zaměstnanec nakloněn dohodě a odejde sám.

Zavedením výpovědi bez udáním důvodu by se tyto triky vyrušily. Navíc by zde existoval tlak na zamestnance k vyšším výkonům. Představa, že o místo je zájem a že tedy každý den hrozí možnost výpovědi bude zaměstnance motivovat (samozřejmě musí existovat i nějaká pozitivní motivace od zaměstnance).

Nutnou podmínkou pro toto (a ODS to jistě ví) je zachování běžných lhůt jako 2 měsíce pro odchod, nějaké odstupné, atd.

Okamžitě zvýšíme nájemné

Naprostá lež. ODS nedávno prohlásila, že deregulaci nájemného zachová v plném rozsahu v jakém jej schválila současná poslanecká směnova (včetně ČSSD)

vytvořeno: 14.5.2006 13:32:12, změněno: 15.5.2006 23:27:33
Jsou informace v článku pro Vás užitečné?
  • (1)
  • (0)
  • (0)
  • (0)
  • (9)

Podobné články

Fotky Tomáška 11. měsíc.

Už jsme velcí kluci :-)

Fotky Tomáška - 1. rok života

Už jsme velcí kluci

Efektivní alokátor malých objektů II

Pokračování seriálu Efektivní alokátor malých objektů I

Funkce s volitelným počtem argumentů v C++ II

V předchozím díle jsme si ukázali, jak pomocí templatů vytvořit funkci přijímající libovolný počet argumentů stejného typu. Šlo by to udělat i pro argumenty libovolných typů?

Popis projektu "Bredyho všehochuť"

Stručný popis projektu
Reklama: